Forráskód Minőségének Javítása

Az idő múlásával és a szoftver fejlődésével egyre nehezebb feladatot vállalunk magunkra az alkalmazások karbantartását illetően.

Esetleg felfigyelt már arra, hogy ugyanazok a programozási kódok különböző területeken jelennek meg, mégis ugyanazt a feladatot látják el? Vagy hogy a rendszer funkcióinak frissítésekor úgy tűnik, hogy egyre több hiba jelenik meg vagy egyáltalán nem látszik semmilyen változás?

Ezek a problémák akkor merülnek fel, amikor több fejlesztő dolgozik ugyanazon a gépi kódon, illetve amikor a rendszerben fejlesztéseket, változtatásokat frissítéseket hajtanak végre. Időről időre a gépi kód annyira átláthatatlanná válik, hogy egy kis változtatáshoz is sokkal több időre lesz szükség, mint kellene.

A gépi kód belső szerkezetének javítása által minden funkció, metódus, osztály, és interfész alaposan megformált szerkezetet ölt, magában foglalva a szükséges leírásokat. Mindehhez belső dokumentációt és kódolási szabványokat használunk fel. Célunk, hogy Ön a jövőben könnyebben tudja kódrendszerét karbantartani.

Rendszerintegráció

Napjainkban csaknem az összes vállalatra jellemző, hogy hatékonyságuk növelése érdekében integrált alkalmazáskörnyezetet üzemeltetnek. Új rendszer bevezetése, illetve a meglévő környezet módosítása rendkívüli körültekintést igényel. Éppen ezért az első lépés a rendszerintegráció tervezése, amelynek során a módszertanunkat testre szabjuk, és elkészítjük a megvalósítási ütemtervet.

  • Koncepcionális és funkcionális tervezés
  • Adatmodellezés és logikai tervezés
  • Fizikai rendszertervezés
  • Rendszerfejlesztés és rendszerek összekapcsolása
  • Tesztelés
  • Éles átállás támogatása

A rendszerintegráció egésze során kiemelt figyelmet fordítunk arra, hogy a SOA irányelveknek megfelelően újrafelhasználható elemekből építkezzünk.

Kapcsolódó szakmai projektmenedzsment szolgáltatásainkkal képesek vagyunk ügyfeleinket a projektek, illetve nagyobb programok minden szakaszában támogatni. A projektvezetés módszertanát minden esetben az ügyfél és a projekt sajátosságaihoz mérten nemzetközileg is elismert metodikák (Prince2, PMBOK, Lean, RUP, Scrum) közül választjuk ki és szabjuk testre.

Tesztelés

Széles körű tesztelési szolgáltatást kínálunk a tesztelési stratégiától az automatikus tesztelésig, a unit-tesztektől az átvételi tesztekig. A tesztelési stratégia kialakítása során meghatározzuk ügyfeleink tesztélési céljait és elvárásait, a főbb szerepeket és felelősségeket. A tesztelési stratégián alapuló tesztelési módszertan kialakítása felöleli a tesztelés teljes folyamatát. A módszertani dokumentáció kitér a folyamat szereplőire, lépéseire, a használt eszközökre és azok funkcionalitására, az eredménydokumentumokra.

Komplex rendszerfejlesztési és bevezetési projektekben tesztmenedzsment szolgáltatást nyújtunk. A tesztmenedzsment magába foglalja a tesztelési folyamat megtervezését és irányítását.

A tesztelés végrehajtását az igényektől függően manuális vagy automatikus tesztekkel végzik el szakembereink. Igény esetén oktatással készítjük fel a helyi szakembereket a tesztelés végrehajtására.

Projektjeinkben szerzett tapasztalatunkra támaszkodva a tesztelési auditok során a már kialakított tesztelési módszertant felmérjük és elemezzük, majd ezek alapján optimalizálási, fejlesztési javaslatokat dolgozunk ki és vezetünk be.

Tesztelés támogatására a következő eszközöket használjuk: SpiraTeam, HP Quality Center, Rational Test Real Time, Rational Quality Manager, Rational Robot, JIRA, Bugzilla, Mantis, JUnit, JMeter, Quick TestPro.

Szoftverfejlesztés

Fedezze fel projektjeinket valamint a kreatív alkotás folyamatát. Alapelveink közül a legfontosabbak a kreativitás, design, tapasztalat és szakismeret. A háttérben több éves szakmai tapasztalattal és magas szakképzettséggel rendelkező fejlesztők állnak rendelkezésre, akik hazai és nemzetközi projektekben szereztek mélyreható tapasztalatokat. Többéves tapasztalattal rendelkeznek az objektumorientált elemzésben és tervezésben, valamint többrétegű technológiára épülő rendszerek fejlesztésében.

Fejlesztési szolgáltatásainkat az igénynek megfelelően .net vagy Java platformon nyújtjuk, C#, ASP .net, Java, C, C++, PHP és egyéb script nyelv használatával. Az iparági trendeket követve mobilplatformokra (IOS, Android, winphone) is nyújtunk megoldásokat. Számos adatbázisra készítünk megoldásokat (Ms SQL, Oracle, MySQL, PostgreSQL).

A fejlesztési életciklust támogató projektvezetési módszertant az adott feladatnak megfelelően választjuk ki és szabjuk testre az ügyfél igényeinek megfelelően (klasszikus vízesés modell, prince2, PMBOK, SCRUM módszertanok).

Vállaljuk teljesen egyedi önálló alkalmazások vagy rendszerbe integrálható/meghívható részprogramok/funkciók fejlesztését/továbbfejlesztését.

ÁLTALÁNOS MUNKAFOLYAMAT

Tanácsadás és elemzés

Az első lépésben felbecslésre kerülnek a projekt részleteit és határai. A projekt körvonalakban való meghatározására kerül sor, még mielőtt bármely lépést papíron rögzítenénk. A munkaterv kidolgozására a Megrendelővel közösen kerítünk sort.

Miután a projekt teljes egésze meghatározásra került, megvizsgáljuk, hogy vannak-e még esetleg hiányzó követelmények, hogy a javasolt megoldás kivitelezhető-e.

Tervezés és prototípus előállítása

A rendszer megtervezését nagy szakmai tapasztalattal rendelkező szoftvermérnökök kezdik meg. Ebben a fázisban egy valódi rendszertervezetet készítenek munkatársaink annak érdekében, hogy az esetleges téves követelmények felmerülésének kockázatát elkerüljék.

Szintén ebben a szakaszban nyernek betekintést ügyfeleink a teljes rendszer felépítésébe és működédébe, ahol a tervezés mellett a rendszer prototípusa is bemutatásra kerül. A középpontban a felhasználói interfész követelményei és a rendszer felhasználási területe áll.

Fejlesztés

A fejlesztési szakaszban kollegáink megkezdik a rendszer gépi kódolását, követve a belső dokumentációs, illetve programozási szabványokat, irányelveket. Minderre azért van szükség, hogy megkönnyítsük a rendszer jövőbeni fenntartásának folyamatát.

A rendszer minden egyes moduljának implementálása után egy tesztelési folyamatra kerül sor, amelyben megbizonyosodunk a rendszer önálló működőképessége felől.

Rendszerintegráció és Tesztelés

A folyamat ezen szakaszában kerül sor a modulok rendszerben való integrációjára. Dinamikus és statikus tesztelést végzünk annak érdekében, hogy biztosítsuk a rendszer tökéletes működését, valamint garantáljuk, hogy a termék és annak moduljai eleget tegyenek a felállított követelményeknek.

Telepítés

A végtermék telepítésre kerül a termelési környezetben, bővebben kifejtve azt installáljuk, beállítjuk és leteszteljük cége infrastruktúrájának megfelelően.

Ez az utolsó tesztelési szakasz arra való, hogy a telepítés során esetlegesen felmerülő hibák kijavításra kerüljenek. Továbbá itt kerül sor a végfelhasználók számára kialakított rendszerhasználattal kapcsolatos képzésre, hogy minimalizáljuk az új szoftver bevezetése okozta esetleges termelési kieséseket, valamint kézhez kapja tőlünk az újonnan kifejlesztett szoftver műszaki dokumentációját, amelyben leírást kap a rendszer karbantartásához, használatához, üzemeltetéséhez és továbbfejlesztéséhez szükséges információkról. A dokumentáció és a képzés minden ügyfelünk számára biztosítva van.

Colors